Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

02 خرداد 1394 - 23:06

دیتاهای ساختار یافته جدید گوگل و سئو

دو اسنیپت اصلی که تاثیر بسیار در سئو وب سایت و رنکینگ در موتورهای جستجو دارد اسنیپت رتبه بندی و آدرس صفحه می باشد . داده ساختار یافته آمار در موتور جستجو گوگل ب

با اضافه نمودن این دو اسنیپت در وب سایت می توانید سئو و بهینه سازی صفحات وب سایت خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید که در زیر به توضیح هر یک از این اسنیپت ها خواهم پرداخت.

اسنیپت آدرس

اسنیپت آدرس یا breadcrumb Snippet مسئول آن است که به موتور جستجو اعلام نمایید صفحه ای که حال حاضر در آن هستیم در این وب سایت جزو کدام بخش می باشد و آدرس آن را به موتور جستجو اعلام می نمایید. اعلام اینکه هر یک از مطالب و مقالات وب سایت جزو کدام دسته بندی می باشد موتور جستجو را قادر می سازد مطالب وب سایت را خیلی راحتر و دقیق تر ایندکس نماید و دسته بندی هر یک از مطالب مشخص باشد.

اسنیپت رتبه بندی

این اسنیپت رتبه ای که کاربران وب سایت به مقاله و یا محصول می دهند را در اختیار موتور جستجو قرار می دهد و موتور جستجو نیز این رتبه بندی را به صورت پنج ستاره که با توجه به آمار بازدید کنندگان روشن می باشد نمایش می دهد. استفاده از این اسنیپت از نظر بصری باعث جذب کلیک بیشتر در نتایج جستجو می گردد زیرا نتیجه مورد نظر به همراه ستاره در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود.

با استفاده از اسنیپت های جدید و داده های ساختار یافته حتی می توانید عنوان ، متن توضیحات و تصاویر مطلب را نشانه گذاری نمایید که از این طریق موتورهای جستجو درک بهتری از صفحات وب سایت شما خواهند داشت. البته ممکن است گوگل و سایر موتورهای جستجو اسنیپت های شما را بنا به دلایلی در موتورهای جستجو نمایش ندهند استفاده از این اسنیپت ها در تخصص برنامه نویسان خبره وب سایت می باشد.

کاربرد اسنیپت ها و داده های ساختار یافته باعث افزایش بسیار رتبه وب سایت در موتورهای جستجو می گردد که همین امر موجب بهبود وضعیت سئو و بهینه سازی وب سایت می گردد و آی تی رسانه در پروژه های پیشرفته خود که قصد گرفتن بهترین نتیجه از موتورهای جستجو را دارند استفاده از این اسنیپت ها در کنار نسخه موبایلی وب سایت را حتما توصیه می نماید.

جهت اطلاع از داده های ساختار یافته موجود در صفحات  می توانید از ابزار گوگل با نام Rich Snippets Testing Tool استفاده نمایید. حتی در صورتی که این ابزار وجود اسنیپت های مختلف را گزاش دهد ممکن است بنا به دلایلی نظیر رنک پایین وب سایت ، استفاده نا مناسب از اسنیپت ها داده های ساختار یافته در نتایج موتورهای جستجو نظیر گوگل نمایش داده نشوند.